چشمه باداب سورت کجاست؟

چشمه - باداب - ساری - شمال - دیدنی - کجا بریم - سفر تکینیو techinio

این چشمه در روستای ارست بخش چهاردانگه ی شهرستان ساری قرار دارد و یکی از بی نظیرترین مکان های گردشگری در ایران است که پس از کوه دماوند، دومین میراث طبیعی ایران به شمار می رود.
این چشمه در ارتفاع 1841 متری نسبت به دریا قرار دارد که در اطراف آن درختچه های زرشک وحشی و در ارتفاعات بالاتر درخت های سوزنی برگ قرار دارد.

این باداب شامل چندین چشمه با آب‌های کاملاً متفاوت از لحاظ رنگ، بو، مزه  و حجم آب است. چشمهٔ پرآب دارای آب بسیار شور و استخری با قطر حدود ۱۵ متر و عمق زیاد است.چشمهٔ دوم که در بالادست و شمال غربی این چشمه قرار دارد، ترش مزه و دارای آبی به رنگ قرمز و نارنجی است، در اطراف چشمه کمی رسوب آهن نشسته ‌است. جریان آب‌های رسوبی و معدنی این چشمه‌ها طی سال‌ها، در شیب پایین دست کوهستانی خود، صدها طبقه و ده‌ها حوضچهٔ پلکانی بسیار زیبا به رنگ‌های نارنجی، زرد و قرمز در اندازه‌های مختلف پدیدآورده‌ است. این طبقات و حوضچه‌ها در واقع جاذبهٔ اصلی و ویژگی منحصر به فرد چشمه‌های باداب سورت است. زیبایی این طبقات و محل ویژهٔ قرارگیری چشمه در دامنهٔ کوهستان و چشم‌اندازهای اطراف به ویژه در غروب تحسین‌برانگیز است.

برای رفتن به این مکان دیدنی دو راه وجود دارد که راه دوم طولانی تر ولی خوشگل تر و زیبا تر است:

1.تهران، سمنان، مهدیشهر، شهمیرزاد، فولادمحله، سه راه تلمادره، روستای اروست، باداب سورت 2.تهران، ساری، کیاسر، سه راه تلمادره، روستای اروست، باداب سورت

نظر شما در این باره چیست؟

 

کویر- کویر گردی - ورزنه - اصفهان - یزد - آفرود قبلی را بخوانید

کویر ورزنه کجاست؟

حافظیه - شیراز - آرامگاه - جای دیدنی - گردشگری - کجا بریم بعدی را بخوانید

گردشی کوتاه در حافظیه!

مشتاق دیدن نظر شمائیم

2 نظر

  • ظاهرا فکر میکنین فقط تهرانی ها اینجارو میخونن

    پاسخ

    • سلام و وقت بخیر :))تقریبا میشه گفت بیشتر سفر هایی که به این منطقه‌ میشه از تهران هست و تور های مسافرتی از تهران حرکت میکنندولی سعی میکنیم در مقاله های بعدی مسیر های دیگه ای که از شهر های دیگه هم حرکت میکنن ذکر کنیم.