چمن جمع شونده ی سانتیاگو برنابئو جدید چگونه کار می کند؟

چمن جمع شونده - سانتیاگو برنابئو - پرز - رئال مادرید - ورزشگاه جدید تکینیو techinio

تکنولوژی جدید کمک کرده است که سانتیاگو برنابئو جدید به چیزی فراتر از یک ورزشگاه ساده تبدیل شود یکی از جذابترین اتفاقات اضافه شدن چمن جمع شونده است در ادامه همراه ما باشید.

 

بیش از ده ماه است که ورزشگاه خانگی رئال مادرید در حال بازسازی است و این اتفاق باعث شده تا رئالی ها بازی های خود را در ورزشگاه آلفردو دی استفانو برگزار کنند ( ورزشگاه رئال مادرید کاستیا).  اما پس از بررسی های اولیه مشخص شد که این ورزشگاه در حال پیشرفت بسیار زیادی است تا بتواند خلاقانه ترین ورزشگاه به خصوص در رقابت با واندا متروپولیتانو (Wanda Metropolitano) ورزشگاه جدید هم شهری رئال یعنی اتلتیکو مادرید لقب بگیرد.

حال مارکا(Marca)  جزئیات جدیدی از تغییرات جدید سانتیاگو برنابئو منتشر کرده است.

از مهمترین تغییرات برنابئو جدید چمن جمع شونده و سقف آن است. برنابئو همانند ورزشگاه خانگی تاتنهام قرار است به لطف تکنولوژی های جدید عرصه ای چند کاربره باشد. برای مخفی شدن و جمع شدن چمن تیم مهندسی غاری زیرزمینی نزدیک به 30 متر پایینتر از سطح اصلی استادیوم تعبیه کرده اند در ویدیوی بالا شما میتوانید مشاهده کنید که چگونه این غار زیرزمینی تعبیه شده به طوری که در مسیر مترو اخلالی ایجاد نمی شود و همچنین به باشگاه اجازه می دهد تا هر گونه رویدادی را برگزار و ارائه کند.

 

Santiago Bernabéu Santiago Bernabéu

 

به گفته ی مارکا یکی از برنامه هایی که در سال 2016 توسط فلورنتینو پرز (Florentino Perez) پیشنهاد شده بود در این طرح جایی ندارد این طرح قرار بود که هتل و مرکز خریدی را در سانتیاگو برنابئو تعبیه کند اما به نظر می رسد این طرح کاملا محو شده است.

گفته می شود که زمین اصلی بزرگتر شده است اما به گفته ی مارکا این بزرگتر شدن باعث نشده است که ظرفیت این ورزشگاه تغییری کند.

منبع

تکنولوژی - خط دروازه - فوتبال - گل - جام جهانی -آدیداس قبلی را بخوانید

تکنولوژی تشخیص خط دروازه چگونه کار می کند؟

تکنولوژی - خط دروازه - فوتبال - گل - جام جهانی -آدیداس بعدی را بخوانید

تکنولوژی تشخیص خط دروازه چگونه کار می کند؟

مشتاق دیدن نظر شمائیم

نظر خود را با ما در میان بگذارید.