با ما به نگین خلیج فارس سفر کنید!

نگین - خلیج فارس - جزیره هرمز - بندرعباس تکینیو techinio

 

از جزیره ی هرمز به عنوان نگین خلیج فارس یاد می کنند چراکه از نظر تنوع رنگی در خاک،چشم انداز های بسیار زیبا و مناطق بسیار دیدنی را برای هرتماشاگر به وجود آورده است.با ما همراه شوید تا جاذبه های این جزیره دیدنی را به شما معرفی کنیم.

این جزیره از توابع هرمزگان است و در 8 کیلومتری بندرعباس واقع شده است. بهترین زمان سفر به این جزیره با توجه به وضعیت آب و هوایی موجود در ناحیه، زمستان است.با رواج پیدا کردن سنت تورگردی و سفر های بسیار زیادی که از تمام جهان به این جزیره هر روزه می شود، امکانات جزیره نیز بسیار پیشرفت کرده است و از هتل هرمز تا بسیاری از اماکن سنتی برای اقامت و ماندن در جزیره برای گردشگران فراهم شده است.

برای سفر به این جزیره باید ابتدا به بندرعباس رفته و سپس از طریق اسکله شهید حقانی با شناور به سمت هرمز بروید که حدودا 45 تا 60 دقیقه زمان تقریبی برای رسیدن به آن لازم است.

در جزیره هرمز شما امکان انتقال وسیله شخصی به آن را ندارید و پس از رسیدن به جزیره با کرایه موتور شما می توانید جزیره را بچرخید.همچنین موتور های سه چرخی نیز آنجا وجود دارد که میتواند شما و دوستانتان را در جزیره بگراند.

ساحل سرخ

ساحل سرخ

نام یکی از سواحل این جزیره، ساحل سرخ است. همانطور که از اسم آن پیدا است، به علت خاک سرخی که دارد نمای بسیار زیبا و حیرت انگیزی دارد. در کنار آن نیز بخشی از ماسه به رنگ مشکی با خرده سنگ های براق وجود دارد که در شب به مانند ستاره در آب برق میزنند.

سااحل سرخخ

دره ی مجسمه ها

دره مجسمه ها

در امتداد جاده که حرکت کنید به یک راه خاکی در کنار جاده برمیخورید که هرروزه بازدید کننده های زیادی از آن راه عبور میکنند تا به یک دره به نام دره مجسمه ها برسند!

دره ای که سنگ ها و حاشیه های آن به شکل های گوناگونی در آمده و بسیار ظاهر زیبا و جذابی به وجود آورده است.

دره مجسمه

صخره ی لاکپشت ها

ساحل لاک پشت

منظره ی بعدی که در راه شما وجود دارد،صخره ای موسوم به لاکپشت هاست.این صخره محل تخم گذاری لاکپشت های سبز دریایی و پوزه عقابی است که از اواخر زمستان تا اوایل بهار این کار را انجام می دهند. 

الهه نمک

الهه نمک

الهه نمک نام یکی از کوه ها و مسیر های جزیره است. در این منطقه کوهی با رسوب نمک وجود دارد که با برخورد نور خورشید به آن منظره ی فوق العاده زیبایی را برای هر تماشاگر به ارمغان می آورد.

غار رنگین کمان

غار رنگینکمان

همانطور که هرمز را به جزیره ای دارای خاک های رنگی میشناسند، باید سنگ های رنگی آن را نیز به عنوان جذابیت دو چندانش معرفی کرد. در دل کوه های آن غار های رنگی شکل گرفته است که حاصل رد شدن آب های جاری در دل آن ها بوده است. این مکان در قسمت جنوب شرقی جزیره قرار دارد. برای دیدن این مکان حتما از چراغ قوه و کفش مناسب استفاده کنید.

قلعه پرتقالی ها

قلعه پرتقالی ها

در ضلع شمالی جزیره قرار دارد و مهم ترین قلعه باقی مانده از روزگار تسلط پرتقالی ها بر خلیج فارس است. دارای تاسیساتی شامل انبار تسلیحات، اب انبار و اتاق هایی با سقف های هلالی است. در زمان شاه عباس تسلط پرتقالی ها بر این مناطق از بین رفت.

تصاویر دیگری از جزیره

سرخ ساحل

red beach

خاک رنگی

تا حالا تجربه سفر به هرمز را داشتید؟با ما به اشتراک بگذارید.

کویر- کویر گردی - ورزنه - اصفهان - یزد - آفرود قبلی را بخوانید

کویر ورزنه کجاست؟

دره - تنگه - هایقر - مکان دیدنی - فارس - شیراز - ایران - به کجا سفر کنیم؟ بعدی را بخوانید

سفری به دره ی هایقر!

مشتاق دیدن نظر شمائیم

نظر خود را با ما در میان بگذارید.