سرانجام رجیستری آیفون 14 چه خواهد بود؟

اپل - آیفون - آیفون ۱۴ - گوشی - رجیستری تکینیو techinio

 

با توجه به گذشت حدود یک ماهه از حضور آیفون های سری ۱۴ در بازار ایران هنوز امکان رجیستری آنها ایجاد نشده است با تکینیو همراه باشید تا گزارشات موجود تا به حال را بررسی کنیم.

 

بر اساس گزارشی که روز گذشته سامانه همتا منتشر کرد بیان شد که تمامی گوشی های سری ۱۴ اپل موجود در بازار قاچاق هستند و به تمامی واحد های صنفی توصیه می شود از خرید و فروش آنها خودداری شود.

 

البته با توجه به این قانون که هر کس می تواند یک گوشی به صورت مسافری در سال وارد و رجیستر کند می توان گفت اکثر آیفون های ‍۱۴ قاچاق هستند و نه همه.

 

پس چرا با این وجود هنوز هم حتی یک آیفون ۱۴ رجیستر شده نداریم؟ گمرک دلیل آن را عدم فعالسازی حقوق و عوارض گمرکی در سیستم مربوطه عنوان کرده است بدین صورت که فعلا گزینه ای برای پرداخت هزینه ی رجیستری آیفون ۱۴ در سامانه همتا موجود نیست.

 

نظر بازاری ها در این رابطه این است که دیر یا زود این گوشی ها نیز رجیستر خواهند شد و به همین دلیل به فروش خود ادامه می دهند البته همه ی این دیوایس ها را بدون کد و بدون ضمانتی از جانب رجیستر شدن در اختیار مشتریان می گذارند تا عواقب احتمالی آن به پای مشتری ها باشد.

 

رجیستر نشدن سری ۱۴ علاوه بر سر درگمی باعث افزایش قیمت چند میلیونی سری ۱۳ نیز شده است و تا تعیین و تکلیف نهایی قیمت سری ۱۳ با کد بیشتر از سری ۱۴ هایی است که کد ندارند.

 

حال نظر شما چیست ؟ آیا خرید این دیوایس را در این زمان منطقی میدانید؟

اپل - آیفون ۱۴ - سیم کارت - ای سیم - esim - سیم کارت الکترونیکی قبلی را بخوانید

اپل سیم کارت فیزیکی را در آیفون های سری ۱۴ حذف کرد !

S23 - Samsung-rumour-Galaxy-گلکسی- اس ۲۳ بعدی را بخوانید

7 چیز که ترجیح می دهیم در گلکسی S23 دیده شود!

مشتاق دیدن نظر شمائیم

نظر خود را با ما در میان بگذارید.