افزایش 20 درصدی قیمت خودرو در ایران

خودرو - گرانی - ایران - قیمت خودرو - قیمت ماشین تکینیو techinio

به گفته ی رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو از حدود دو ماه گذشته تا امروز قیمت خودرو در بازار 20 درصد افزایش داشته است.

به گزارش تجارت نیوز، این افزایش به دلیل افزایش قیمت ارز از اول تیر ماه است. سعید موتمنی افزود: فروشنده‌ها قیمت‌ها را بسیار بالا اعلام می‌کنند ضمن اینکه خریدار هم به بازار مراجعه نمی‌کند. بازار خودرو از دو هفته گذشته در رکود کامل و خرید و فروش به نقطه صفر رسیده است.

وی افزود: از ابتدای تیر ماه تا به امروز، از زمانیکه ارز در کانال ۲۴ هزار تومان بود قیمت سمند ۲۰۰ میلیون تومان معامله می‌شود، امروز هم که ارز در کانال ۲۷ هزار تومان است سمند ۲۴۰ میلیون تومان معامله می‌شود و یا پژو ۲۰۶ تیپ دو از ۲۱۰ میلیون امروز به ۲۵۵ میلیون تومان رسیده است.

افزایش قیمت در خودرو های مونتاژی

موتمنی با بیان اینکه علاوه بر افزایش قیمت خودرو‌های داخلی، خودرو‌های خارجی و مونتاژی هم حدود هفت درصد گران شده است افزود: به عنوان مثال خودرو مونتاژی جک اس ۵ که دو ماه قبل ۶۷۰ میلیون تومان بود امروز ۷۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده و یا هایما S7 که ۶۹۵ میلیون تومان بود امروز به ۷۷۰ میلیون تومان رسیده است.

وجود محدودیت در عرضه خودرو

طبق صحبت های رئیس اتحادیه، در دو ماه گذشته محدودیت عرضه خودرو در شرکت‌های خودرو سازی را شاهد بودیم بر این اساس، در حال حاضر زمینه عرضه خودرو دربازار کم است.

موتمنی شرط بازگشت به شرایط عادی را رفتن به سمت واردات خودرو‌های نو و دسته دوم دانست. وی گفت: با صدور مجوز واردات خودرو، انحصار شکسته خواهد شد و مصرف‌کننده با قیمت پایین‌تری می‌تواند سوار خودرو شود. در حال حاضر خودرو در بازار داخل کم است و نیاز بازار تامین نمی‌شود و خودرو‌های داخلی هم از کیفیت بسیار پایینی برخودار هستند و مشتری بعد از خرید خودروی صفر، باید به تعمیرگاه و حل مشکلات خودرو بپردازد.

موتمنی در پایان گفت: هر جا که رقابت هست پیشرفت هم هست.

 

 

خودرو - ایران - وارداتی - کدام خودرو - سایپا - شاهین - تارا قبلی را بخوانید

لیستی از 10 خودرو جدید بازار ایران

شماره گذاری - خودرو - اینترنتی - حضوری - پلاک - تعویض بعدی را بخوانید

شماره گذاری و تعویض پلاک اینترنتی شد

مشتاق دیدن نظر شمائیم

نظر خود را با ما در میان بگذارید.