گزارشات تجاری سامسونگ نشان از کار این کمپانی بر روی سنسور های 432 تا 450 مگاپیکسلی می دهد

سامسونگ - سنسور - دوربین - S22 ultra تکینیو techinio

 

انتظار می رود که سامسونگ سنسور 200 مگاپیکسلی ایزوسل HP1 را همراه با رونمایی موتورولا موتو X30 پرو در دو آگوست به همراه سنسور 200 مگاپیکسلی دیگری با نام ایزوسل HP3 معرفی کند . حال بر اساس توییتی از GalaxyClub سامسونگ از اصطلاح جدیدی به نام Hexa^2 Pixel استفاده کرده است با تکینیو همراه باشید تا این اصطلاح را بررسی کنیم.

 

سامسونگ در اس 22 اولترا از سنسور ایزوسل HM3 استفاده کرده است و از تکنولوژیی که آن را “Nonapixel RGB Bayer Pattern” می نامد بهره می برد. واژه Nonapixel اشاره به این دارد که تصاویر تولیدی توسط این سنسور از مقیاس پیکسل بینینگ 9:1 (Pixel Binning) استفاده می کند این تکنولوژی باعث می شود که پیکسل های تکی به یکدیگر بپیوندند و پیکسل های بزرگی به نام سوپر پیکسل تولید کنند تا در نتیجه آن تصاویر روشن تر با نویز کمتر تولید شوند.

 

پیکسل بینینگ 9:1 به معنای این است که دوربین 108 مگاپیکسلی  S22 اولترا می تواند تصاویر 12 مگاپیکسلی بهتر و ارتقا یافته تر تولید کند ما از تقسیم 108 بر 9 به این نتیجه می رسیم. سنسور های 200 مگاپیکسلی ایزوسل HP1 و HP3 از تکنولوژی RGB Bayer Pattern Tetra^2 Pixel استفاده می کنند که به معنای استفاده از مقیاس 16:1 پیکسل بینینگ می باشد ( تترا در زبان یونانی به معنای 4 و مجذور آن نیز 16 است) پس به همین ترتیب اصطلاح Hexa^2 Pixel ما را به این می رساند که سامسونگ در حال کار روی سنسور دوربینی با مقیاس پیکسل بینینگ 36:1 است (هگزا در یونانی به معنای عدد شش می باشد و مجذور آن 36 می شود).

 

حال به دلیل اینکه سامسونگ پیکسل بینینگ خود را عموما در محدوده 12 تا 12.5 مگاپیکسل انجام می دهد با مهندسی معکوس می توان به مقدار مگاپیکسل مورد سوال برسیم یعنی حاصل ضرب 12 و 12.5 را در 36 محاسبه می کنیم و به این نتیجه می رسیم که سامسونگ در حال کار بر روی سنسوری در محدوده 432 تا 450 مگاپیکسل است.

 

نظر شما چیست به نظر شما قرار است شاهد دوربین های گیگاپیکسلی در آینده ای نزدیک باشیم؟

 

منبع : PhoneArena

سایپرپانک - وان پلاس - ادیشن - نسخه خاص قبلی را بخوانید

تصاویری از نسخه ی سایبرپانک ۲۰۷۷ ساعت هوشمند معرفی نشده ی OnePlus لو رفت

اپل - آیفون - آیفون ۱۴ - گوشی بعدی را بخوانید

صفحه نمایش همیشه روشن اپل ! دیرتر اما کاملتر!

مشتاق دیدن نظر شمائیم

نظر خود را با ما در میان بگذارید.